Všetko najlepšie k 10. narodeninám právneho subjektu

Vážený návštevník tejto novo vytvorenej internetovej stránky spoločnosti APPLIFOX. Dovoľte mi informovať Vás, že zajtra, dňa 6.6.2017, to bude 10 rokov od prvého zápisu spoločnosti Applifox, ako právneho subjektu zaoberajúceho sa priemyselným softvérom,  komunikačnými systémami, dispečerskými a riadiacimi systémami, vrátane neskromného podnikateľského zámeru spolu s kolegami, s ktorými sme rozvíjali rôzne neštandardné softvérové riešenia spoločností z oblasti oil&gas na Slovensku a v Česku, využiť know-how v oblati rozhraní riadiacich systémov reálneho času v prostredí podniku a transformácie údajov riadiacich systémov pre informačné systémy podniku.  Po 10tich rokoch podnikateľských aktivít, v ktorých som sa snažil v rámci skromného marketingu spoločnosti limitovaného jej zdrojmi, strácajúci sa časový predstih vyššie spomenutého know-how, o využití ktorého som napr. bez výsledku rokoval so zastúpením spoločnosti SAP na Slovensku, v čase keď ich materské softvérové produkty nedisponovali žiadnou online konektivitou voči softvérovým riešeniam riadiacich systémov. Vzhľadom na slabnúce využitie v rámci prevádzkovaných softvérových riešení a obchodnom neúspechu pri snahách o získanie obchodných príležitosti pre uplatnenie programátorov pracujúcich vo firme, som bol nútený postupne redukovať ich aktivity ako aj ich počet. Avšak spôsob komunikácie so zákazníkmi, pre ktorých spoločnosť Applifox spravovala a rozvíjala riadiace systémy a dispečerské centrá, pri ktorom bolo snahou dostať spoločnosť Applifox do platobnej neschopnosti a následnej likvidácie, ten ma po investovaní mladosti a času mojich detí do spoločnosti Applifox určite potešil. Nevraviac o snahe o únik know-how vlastneného spoločnosťou Applifox, zamestnancami po rozviazaní pracovno-právneho vzťahu voči spoločnosti Applifox. Nuž, ale ako sa vraví, čo Vás nedorazí, minimálne sa z toho poučíte. A tak, po takmer roku hľadania právnej pomoci vo veci know-how a vymáhania zostávajúcich nemalých pohľadávok a rôznych právnych podaní, som sa za podpory môjho 9-ročného syna a mojej manželky rozhodol, že sa pokúsim doplniť predmet činnosti mimosúdneho vymáhania pohľadávok do predmetov činnosti spoločnosti Applifox a pokúsim sa začať hľadať a zbierať čriepky know-how, ktoré sme s kolegami tak povediac skoro darovali za posledných  viac ako 20 rokov v rámci mojich softvérových aktivít. Ak by ste snáď podobné skúsenosti ohľadom know-how zaznamenali aj vy a nenašli ste buď časový priestor, financie, resp. ľudské zdroje na to, aby ste sa im venovali, ponúkam Vám svoje skúsenosti v tejto oblasti, aby ste sa nimi pokúsili pohnúť vo Váš prospech. Veď predsa nič nemusí byť nenávratne stratené po piatich, desiatich ani pätnástich rokoch.

Takže APPLIFOX ešte raz, prajem všetko najlepšie k 10-tym narodeninám aj za tých, ktorých mi softvér a plynárenstvo dalo a tiež vzalo.

 

Rado Podhradský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.